E-SHOP

Přijímáme karty

platitipti

InformaceE-cigarety Zdraví Servis Platební možnosti Certifikáty Reklamační protokol Fotogalerie Recyklace

Elektronické cigarety - Slovník pojmů

 

Baner-Elektronicke-cigarety

Atomizer
Tímto výrazem označujeme část elektronické cigarety, kam se umístí cartridge se-liquidem (náplní pro elektronické kouření). Atomizer uvnitř sestává ze žhavicí hlavy, která zajišťuje ono žhavení a tím i vytváření potřebného dýmu pro elektronické kouření.
Nazýváme takto i vnitřní žhavicí hlavu pro rozebiratelné clearomizery. Žhavicí hlava má uvnitř odporový drát a knoty. Nabízíme velké množství variant odporu. Kdostání je možný atomizer shodnotou odporu od 1,5 Ω až po 3,2 Ω. Pro vysvětlení uvádíme, že čím nižší odpor, tím větší dýmivost, ale mnohdy kratší životnost atomizeru. Nejběžnější varianta odporu je 2,4 nebo 2,5 Ω.

Baterie
Takto se, ne zcela správně, označuje nabíjecí část elektronické cigarety. Uvnitř baterie se nachází nabíjecí Li-ion článek sdanou kapacitou. Rozpětí je dané typem elektronické cigarety, které výrobce zvolí. Nejprodávanější je baterie eGo (což značí typ závitu) skapacitou 650 nebo 1100 mAh. Výjimkou nebývá ani kapacita 1300 mAh. Další součástkou je elektronická jednotka, tištěný spoj, který řídí provoz baterie. Ovládá jej malé diodou modře podsvícené tlačítko. Živostnost baterie uvádí výrobce cca 300 nabití. Naše společnost garantuje životnost 4 měsíce od data prodeje. Pro bezproblémový chod je nutno dodržet několik zásad. Čistit hlavu baterie před každým napojením na USB nabíječku, chránit baterii před mechanickým poškozením a pokud možno baterii nevybíjet do konce. Poprvé je nutno baterii nabít na plnou kapacitu, což je asi 4-8 hodin, dle typu elektronické cigarety.

E-cigareta nebo-li elektronická cigareta
Tento výrobek byl vynalezen a patentován v roce 2006 v Číně. Vytváří páru podobnou kouři zahřátím kapalné náplně nazývanée-liquid.
Přestože oficiální název je elektronická cigareta (e-cigareta), jedná se funkcí ovaporizér.
V létě 2009 byl v ČR schválen zákon, který elektronickou cigaretu definuje a vymezuje podmínky používání a prodeje. Podle tohoto zákona se elektronickou cigaretou rozumí„výrobek napodobující funkci tabákového výrobku nebo tabákové potřeby, jehož účelem je vdechování nikotinových výparů, včetně příslušenství takových výrobků.“ )(pozn. citace Wikipedie)
Dnes je již elektronická cigareta kdostání v mnoha typech. Princip fungování e-cigarety je však stejný. V e-cigaretě nevzniká princip hoření, nevzniká tedy dehet, oxid uhelnatý a tisíce dalších škodlivých látek jako u cigarety klasické. E-kuřák inhaluje dým snikotinem a neobtěžuje zápachem zcigaret své okolí. Možností je i kouření náplně do elektronické cigarety bez nikotinu.

Clearomizer
Clearomizer je část elektronické cigarety, do které se plní e-liquid. Skládá se ztělesa, žhavicí části a náustku. Podle výrobců a typů můžeme například uvést nejrozšířenější Clearomizer CE4+, dále potom rozebiratelné typy CE5, T2, VIVI NOVA, BCC mini clearomizer, BCC mega clearomizer, Kanger Protank BCC glassomizer, kde je již provedení sklo oproti tvrzeným plastům.
U rozebíratelných typů clearomizeru je možno koupit jednotlivé části, vzávislosti na typu. Pravidelně je nutné vyměňovat atomizer (žhavicí hlavu), kde je možno zvolit hodnotu odporu. Atomizer je nutno pravidelně asi jednou za 3-4 týdny měnit. Závisí to na použitém druhu liquidu, jeho příchuti a intervalu používání elektronické cigarety.

 

Liquid, E-liquid
Liquid je anglický výraz pro "tekutinu ". E-liquid je pak běžně používaný výraz pro roztok, díky kterému je tvořen dým při e-kouření.  
E-liquid je tvořen z cca 50 % propylenglykolem. Jedná se o organickou sloučeninu, běžně používanou v potravinářství a v e-liquidu zajišťuje dvě funkce - dýmivost a jednak rozpouští a váže na sebe nikotin. Další hlavní složkou je glycerol. Jejich poměr vobsahu může být různý podle výrobců. Běžně se dá zakoupit i liquid bez obsahu propylenglykolu, což je potom znát na dýmivosti.
E-liquidy se vyrábějí vtěchto intenzitách obsahu nikotinu 0 mg, 6 mg, 9 mg, 11-12 mg, 16-18 mg,   Také jsou kdostání v řadě příchutí, jak tabákových, tak ovocných, či jiných.
V naší nabídce naleznete e-liquidy značek Liqua, E-juice (Prémium), Joyetech a Dekang. Obsah je k dostání 10mll.

 

LIQUA
Jedná se o řadu e-liquidů, pocházejících z produkce firmy Ritchy Group Co.,Ltd. Výrobní závody jsou umístěny vČíně a odtud jsou liquidy vyváženy do celého světa. Tato společnost velmi dbá na svou pověst a pyšní se kvalitou svých produktů, které obsahují italské aroma. Řada tabákových příchutí zahrnuje tyto příchutě: American Blend, Bright Tobacco, Traditional Tobacco, Turkish Tobacco, French Pipe Tobacco a Cuban Cigar Tobacco. Tuto nabídku doplňuje i množství ovocných příchutí, jako je Citrus Mix, Jablko, Jahoda, Lesní plody, Višeň, Hroznové víno a nakonec i ostatní Mentol, Káva, Tiramisu, Čokoláda, Cola, Energy Drink, Mints a Vanilka. Je kdostání v množstvích nikotinu 0mg, 6 mg, 9 mg, 12 mg, 18 mg , podle zvolené řady.

Dekang
Název Dekang představuje e-liquidy od světoznámého výrobce Changning Dekang Biotechnology Co., Ltd. Opět je to čínská produkce. Řada Dekang se vyznačuje velkým množstvím příchutí a příznivou cenou. Prodáváme jej vbalení o objemu 10ml. Jedná se o tu základní řadu Dekangu.   

Servis PANDA
Firma PANDA Energy s.r.o. je v oblasti elektronického kouření nejen přímým dovozcem, ale i poskytovatelem pozáručních oprav. Zajišťujeme především opravy baterií typu EGO, jsme schopni i na základě dohody opravit ostatní součásti elektronických cigaret. Např. cena opravy baterie 1100 mAh, kdy je provedena i výměna elektroniky, činí 150,- Kč. Ke každé servisní opravě je sepsán servisní protokol, kde je uvedena i maximální cena opravy. Na tuto opravu je poskytována garance dle zákona. Veškeré pozáruční opravy jsou prováděny v Olomouci.

 

TOPlist

Hledání

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Newsletter